Partnerstwa Powiatowe w praktyce

Przedstawiamy film podsumowujący prace Fundacji Barka i współpracujących z nią ekspertów z Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Publico Bono nad wypracowaniem  „modelu edukacyjnego dla animatorów i tutorów ekonomii społecznej” w 10 powiatach Wielkopolski.

Partnerstwa Powiatowe w praktyce

Partnerstwa Powiatowe w praktyce

Jest to swoista instrukcja obsługi dla organizacji obywatelskiej chcącej przeprowadzić cykl edukacyjny z zakresu zagadnień gospodarki społecznej i społeczeństwa obywatelskiego w dowolnym powiecie w Polsce, czy nawet w innym kraju UE (oczywiście po przetłumaczeniu i dostosowaniu do realiów danego kraju). Praca w starostwach powiatowych w naturalny sposób zbliżyła obie organizacje do Związku Powiatów Polskich, który patronował całemu przedsięwzięciu. Całe przedsięwzięcie odbyło się w ramach Projektu Innowacyjnego Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarności, którego liderem był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Przełożenie spotkania doradczego dotyczącego aplikacji internetowych

Informujemy, że spotkanie doradcze dotyczące aplikacji internetowych z przyczyn wyższych zostało przełożone. Pierwotnie planowane na czwartek 16 maja odbędzie się w poniedziałek 20 maja o godzinie 18.00. Miejsce spotkania nie uległo zmianie, odbędzie się ono w Poznaniu, w Centrum Bukowska.

Podczas spotkania omówione zostaną przykładowe aplikacje mogące usprawnić usprawnić pracę Organizacji Pozarządowych:

  • aplikacja do prowadzenia konkursów online
  • aplikacja dopasowująca odbiorców na podstawie wcześniej zdefiniowanych kryteriów
  • biblioteka/baza z systemem filtrowania treści
  • aplikacja promocyjno-informacyjna – prezentująca w atrakcyjnej formie treści edukacyjne

Spotkanie jest związane z maratonem programistycznym Hakaton, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Poznaniu. W trakcie hakatonu organizacje pozarządowe będą mogły skorzystać z bezpłatnej pomocy informatyków-programistów, którzy we współpracy z organizacjami pozarządowymi będą mogli stworzyć aplikacje, które będą omawiane na spotkaniu doradczym. Więcej o hakatonie tutaj

Do udziału w spotkaniach zapraszamy przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej z terenu m. Poznania oraz powiatów gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wrzesińskiego.

Aby wziąć udział w spotkaniach należy napisać na adres piotr.kotlarek@pisop.org.pl, podając imię i nazwisko zgłoszonej osoby, nazwę reprezentowanej instytucji oraz numer kontaktowy. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego udział w spotkaniach jest bezpłatny.